W bardzo dobrym stylu zmagania grupowe podczas Mistrzostw Europy we Francji zakończyła reprezentacja Walii. Podopieczni Chris Colemana rozbili Rosjan 3:0 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie B. Niestety po raz kolejny na boisku nie pojawił się piłkarz West Hamu James Collins.

Walijczycy od początku spotkania zdominowali przebieg gry i wyszli na prowadzenie już w 11 minucie. Świetnym podaniem Aarona Ramseya odbsłużył Joe Allen i piłkarz Arsenalu nie miał problemów z trafieniem do bramki Igora Akinfiejewa. Dziewięć minut później było już 2:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się lewy obrońca Swansea City Neil Taylor i na raty trafił do siatki.

Ostatni cios piłkarze Colemana oddali w 67 minucie. Po asyście Ramseya gola zdobył Gareth Bale. Dla gwiazdy Realu Madryt było to już trzecie trafienie podczas EURO 2016 i Walijczyk jest obecnie samotnym liderem strzelców turnieju.

W innym spotkaniu tej grupy Anglia mimo wielkiej przewagi zremisowała ze Słowacją 0:0.

Walia – Rosja 3:0 (2:0)

Bramki: Ramsey 11, Taylor 20, Bale 67.

Żółte kartki: Mamaev – Vokes.

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, A.Williams, Davies, Taylor – Allen (Edwards 74), Ledley (King 76), Ramsey – Vokes, Bale (Church 83).

Rosja : Akinfiejew – Smolnikov, V.Bierezucki (A.Bierezucki 46), Ignashevich, Kombarov – Mamaev, Glushakov – Kokorin, Shirokov (Golovin 52), Smolov (Samedov 70) – Dzyuba.