W pierwszym czwartkowym meczu piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji reprezentacja Walii w wyspiarskim pojedynku przegrała z Anglią 1:2, pomimo prowadzenia 1:0 do przerwy. Po raz kolejny cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział piłkarz West Hamu James Collins.

Pierwszy gol w tym spotkaniu wpadł w 42 minucie, po strzale z rzutu wolnego Garetha Bale’a. Winę za tą bramkę zdecydowanie należy przypisać bramkarzowi Anglii Joe Hartowi.

Kluczowym momentem w tym spotkaniu było pojawienie się w przerwie na murawie Jamiego Vardy’ego oraz Daniela Sturridge’a, którzy zmienili Harry’ego Kane’a oraz Raheema Sterlinga.

Na gola wyrównującego Anglicy musieli czekać do 56 minuty, kiedy to do bramki trafił właśnie Vardy. Asystę przy tym golu zaliczył…Ashley Williams stoper Walii. To już kolejny mecz z rzędu kiedy kapitan zespołu Chrisa Colemana popełnia rażący błąd. Być może selekcjoner weźmie to pod uwagę i następnym meczu szansę gry dostanie James Collins.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem to Anglicy przeprowadzili decydującą akcję. Ładnym strzałem prawą nogą popisał się Daniel Sturridge i zapewnił Synom Albionu trzy punkty.

Anglia – Walia 2:1 (0:1)

Bramki: Vardy 56, Sturridge 90+2 – Bale 42.

Żółte kartki: Davies (Walia)

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Dier, Alli, Rooney – Lallana (Rashford 73), Sterling (Sturridge 46), Kane (Vardy 46).

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, A.Williams, Davies, Taylor – Allen, Ramsey, Ledley (Edwards 67) – Bale, Robson-Kanu (J.Williams 72).