Reprezentacja Francji pewnie pokonała Islandię 5:2 i awansowała do półfinału, gdzie zmierzą się z Niemcami. Kolejny dobry występ zaliczył nasz zawodnik Dimitri Payet, który zdobył gola oraz zaliczył asystę.

Trójkolorowi wyszli na prowadzenie w 12 minucie po golu Oliviera Giroud. Osiem minut później po dośrodkowaniu Antoine’a Griezmanna ładnym strzałem głową popisał się Paul Pogba i było już 2:0.

dimitri payet dd

Podopieczni Didiera Deschampsa zamknęli ten mecz już w pierwszej połowie. Francuzi w 43 i 45 minucie wyprowadzili kolejne dwa ciosy i do przerwy widniał rezultat 4:0. Najpierw po ładnej akcji piłkę do siatki ładnym strzałem skierował Dimitri Payet, a chwilę później Antoine Griezmann.

Islandczycy pokazali jednak charakter. W 56 minucie trafili do siatki po strzale Kolbeinna Sightorssona. Jednak podrażnieni stratą gola Francuzi 180 sekund później zdobyli piątego bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Payeta, trafił ponownie Olivier Giroud.

Jednak Islandię stać było jeszcze na jedno trafienie. Po wrzutce Skulasona w 84 minucie do siatki trafił Birkir Bjarnason.

Nasz zawodnik opuścił boisko w 80 minucie. W tym spotkaniu miał 88% skutecznych podań i wykreował jedną sytuację bramkową.

Francja – Islandia 5:2 (4:0)

Gole: Giroud 12,59, Pogba 20, Payet 43, Griezmann 45 – Sightorsson 56, Bjarnason 84.

Żółte kartki: Umtiti – Bjarnason

Francja: – Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny (Mangala 72), Evra – Matuidi, Pogba – Sissoko, Griezmann, Payet (Coman 80) – Giroud (Gignac 60).

Islandia: Halldorsson – Saevarsson, Arnason (Ingason 46), R.Sigurdsson, Skulason – Gudmundsson, Gunnarsson, G.Sigurdsson, Bjarnason – Bodvarsson (Finnbogason 46), Sightorsson (Gudjohnsen 83).