Reprezentacja Francji w półfinale pokonała Niemców 2:0 i awansowała do finału Mistrzostw Europy. 10 lipca podopieczni Didiera Deschampsa zmierzą się z Portugalią. 71 minut z naszymi zachodnimi sąsiadami grał piłkarz West Hamu Dimitri Payet.

Nasz zawodnik zaliczył słaby mecz i został najniżej oceniony z wszystkich Francuzów. 29-latek popisał się kilkoma dobrymi dryblingami, ale to było zdecydowanie za mało jak na takiej klasy zawodnika. Dodatkowo Dimi oddał dwa strzały, które niestety nie były w stanie zagrozić Manuelowi Neuerowi. Słabsza gra Payeta była spowodowana przede wszystkim tym, że to piłkarze Niemiec prowadzili grę i Francuzi ograniczali się do kontrataków. A w nich byli już zabójczo skuteczni. Payet został zmieniony w 71 minucie, a w jego miejsce pojawił się zawodnik Mistrza Anglii N’Golo Kante.

Kluczowym momentem tego spotkania był doliczony czas gry pierwszej połowy. Wtedy to włoski sędzia Nicola Rizzoli podyktował rzut karny dla Trójkolorowych za zagranie ręką w polu karnym piłkarza Manchesteru United Bastiana Schweinsteigera. Jak pokazały powtórki jedenastka została podyktowana słusznie. Pewnym wykonawcą okazał się lider strzelców EURO 2016 Antoine Griezmann i do przerwy było 1:0.

Podopieczni Joachima Loewa od razu ruszyli do ataków i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. To jednak im się nie udawało, gdyż kapitalnie w obronie grali Samuel Umtiti oraz Laurent Koscielny. Najbliżej gola był Joshua Kimmich, który trafił piłką w spojenie bramki Hugo Llorisa.

Francuzi wyprowadzili drugi cios w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Moussy Sissoko, błąd popełnił Manuel Neuer i odbił piłkę wprost pod nogi Griezmanna. Napastnik Atletico Madryt nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce i było 2:0. Dla gracza Trójkolorowych było to szóste trafienie na tym turnieju.

Niemcy – Francja 0:2 (0:1)

Bramki: Griezmann 45+2-k, 72.

Żółte kartki: Can, Schweinsteiger, Ozil, Draxler – Evra, Kante.

Niemcy : Neuer – Kimmich, Boateng (Mustafi 61), Howedes, Hector – Can (Gotze 67), Schweinsteiger (Sane 79) – Draxler, Kross, Ozil – Muller

Francja : Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann (Cabaye 90+2), Payet (Kante 71) – Giroud (Gignac 78)