West Ham United pokonał w delegacji Huddersfield Town 4:1 i awansował na 11 miejsce w tabeli Premier League. Bramki dla Młotów zdobyli Mark Noble, Marko Arnautović i Manuel Lanzini x2.

David Moyes na to spotkanie wystawił bardzo defensywną jedenastkę z dwoma ofensywnymi piłkarzami: Manuelem Lanzinim i Marko Arnautoviciem. Jednak ten plan wypalił i West Ham wraca z tarczą do wschodniego Londynu.

Pierwszego gola nasza drużyna zdobyła w 25 minucie po błędzie defensywny Huddersfield. Piłkę przed pole karnym przejął Noble i pewnym strzałem po krótkim rogu pokonał Lössla.

Gdy wydawało się, że Młoty dowiozą prowadzenie do przerwy, świetną akcją prawym skrzydłem popisał się Joe Lolley. Anglik zbiegł w ładnym stylu do środka boiska i kapitalnym strzałem doprowadził do remisu. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Druga połowa to już koncert Młotów. Już 11 sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony West Ham prowadził! Świetnie w polu karnym odnalazł się Arnautović i lewą nogą trafił do siatki.

Dziesięć minut później było już 1:3. Śmiało można przyznać, że akcja bramkowa była jedną z najpiękniejszych w wykonaniu The Irons w tym sezonie. Po kilku podaniach z prawej strony boiska, nagle Arnautović wszedł w drybling i zagrał prostopadłą piłkę do Manuela Lanziniego. Argentyńczyk wyszedł sam na sam i pewnym strzałem pokonać duńskiego golkipera.

W 61 minucie nasi zawodnicy dobili rywali i praktycznie zakończyli to spotkanie. Po ładnej kontrze kolejną asystę zaliczył Arnautović, a kolejnego gola strzelił Lanzini. Pewny strzał pod poprzeczkę i zasłużone podwyższenie wyniku.

W końcówce meczu na plac gry weszli André Ayew i Declan Rice, którzy zmienili bohaterów tego starcia Arniego i Manu.

West Ham: Adrián – Collins, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Noble, Kouyaté, Obiang, Masuaku – Lanzini (Rice 85), Arnautović (Ayew 83).