Bramkarz West Ham United Joe Hart został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania Anglii ze Słowenią w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Synowie Albion wygrali 1:0 i zapewnili sobie awans do turnieju w Rosji.

Piłkarze Garetha Southgate’a długo nie potrafili przechylić szali na swoją korzyść, aż w końcu w doliczonym czasie gry po centrze Kyle’a Walkera do siatki trafił Harry Kane.

Hart otrzymał nagrodę MOTM ze względu na kilka świetnych interwencji, szczególnie jednak na akcje z 83 minuty gry kiedy to dwukrotnie powstrzymał zawodników ze Słowenii – Matavza i Strunę.

Dzięki 74 występowi w drużynie narodowej 30-latek stał się trzecim w historii bramkarzem z największą ilością spotkań. Na ten moment Harta wyprzedzają tylko Peter Shilton i David Seaman.

Inny z Młotów Aaron Cresswell przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Być może nasz lewy obrońca dostanie szansę gry w niedzielnym starciu w Wilnie z Litwą.

Sead Hakšabanović (Czarnogóra) i Robert Snodgrass (Szkocja) także obejrzeli spotkania swoich reprezentacji na ławkach rezerwowych.

W środę i w czwartek grali także zawodnicy West Hamu w drużynach młodzieżowych.

Josh Cullen został wybrany piłkarzem meczu Irlandii U21 z Norwegią. Pomocnik Młotów jak również Declan Rice zagrali pełne 90 minut. W kadrze meczowej nie znalazł się Martin Samuelsen.

Reece Oxford zagrał w spotkaniu reprezentacji Anglii z Włochami (5:1). Cały mecz na ławce przesiedział inny z zawodników WHU – bramkarz Nathan Trott.

W środę 71 minut w starciu reprezentacji Irlandii U19 z Azerbejdżanem rozegrał Anthony Scully. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.