Chicharito zdobywa meksykańską nagrodę Sportowca Roku

Napastników Młotów, Javier Hernandez został wyróżniony nagrodą za włożony wysiłek i osiągnięcia w jego rodzimym Meksyku.

29-latek otrzymał wyróżnienie, które co roku jest przyznawane najlepszym meksykańskim sportowcom.

Chicharito jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. Snajper, zanim zamienił Bayer Leverkusen na West Ham, przywdziewał również trykoty Manchesteru United, Realu Madryt, czy Chivas.

Jego największym osiągnięciem w tym roku było pobicie rekordu strzelonych bramek w drużynie narodowej. Hernandez ma na swoim koncie 49 trafień w 98 spotkaniach.

Chicharito w tym roku był kluczową postacią swojej reprezentacji. Odegrał ważną rolę i bezpośrednio przyczynił się do awansu Meksyku na Mistrzostwa Świata w Rosji. Ponadto jego reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w finałowej grupie eliminacji do Mistrzostw z dorobkiem 21 punktów.

Oprócz sportowych osiągnięć, Chicharito jest również zaangażowany w akcje charytatywne i społeczne. Pomagał zbierać fundusze dla ludzi dotkniętych trzęsieniem ziemi we wrześniu tego roku. Wraz z innym piłkarzem – Miguelem Layunem – stworzył kampanię naświetlającą problem ofiar wrześniowej katastrofy.