W swoim pierwszym meczu w ramach Copa America Ekwadorczycy zremisowali 0:0 z Brazylią. To spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie fatalny błąd sędziego, który nie uznał prawidłowego gola dla Ekwadoru.

Zawodnik West Hamu Enner Valencia przebywał na boisku przez 81 minut, po czym został zmieniony przez Jaime Ayovi’ego. Ponadto 26-latek w 77 minucie został ukarany żółtą kartką.

W innym spotkaniu grupy B, Peru pokonało Haiti 1:0. Kolejne spotkanie Ekwadorczycy zagrają 9 czerwca o 4 nad ranem czasu polskiego.

Brazylia: Alisson – Alves, Marquinhos, Gil, Filipe Luis – Casemiro, Willian (Lucas 76), Elias (Lima 76), Augusto, Coutinho – Jonas (Gabriel 62).

Ekwador: Dreer – Paredes, Mina Meza, Achilier, W.Ayovi – Noboa, Gruezo – A.Valencia, Bolanos (Gaibor 90+1), Montero (Martinez 81) – E.Valencia (J.Ayovi 81)