West Ham United w pierwszym spotkaniu Betway Cup uległ Werderowi Brema 1:0. Mecz stał na bardzo słabym poziomie i sytuacji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo.

Slaven Bilić postanowił w pierwszym składzie wystawić wielu młodych zawodników takich jak: Declan Rice, Reece Burke, Josh Cullen, Toni Martinez, Moses Makasi czy Nathan Holland.

Gol dla Niemców padł w 12 minucie gry. Dobra prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Eggestein i pewnym strzałem w długi róg zdobył gola.

Obie drużyny praktycznie nie stwarzały sobie sytuacji bramkowych i oglądaliśmy bardzo wakacyjne spotkanie. Wiele strat, mało dryblingów i strzałów jak na lekarstwo.

Najbliżej zdobycia gola zespół Młotów był w 57 minucie. Do dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cresswella, dobrym uderzeniem głową popisał się Declan Rice, ale bramkarz zdołał odbić piłkę.

W 60 minucie Slaven Bilić wprowadził siedmiu nowych zawodników w tym Marko Arnautovicia. Austriak miał kilka ciekawych zagrań, ale raczej dostosował się do przeciętności wszystkich zawodników na murawie.

W końcówce Werder mógł strzelić drugiego gola, ale kapitalną paradę zaliczył Adrián San Miguel.

West Ham United: Adrian, Byram (Zabaleta 60), Burke (Arnautovic 60), Collins (Fonte 60), Cresswell (Masuaku 60), Rice, Noble © (Obiang 34), Cullen (Fernandes 60), Holland (Snodgrass 60), Makasi, Martinez (Ayew 60).

Ławka: Hart (GK), Ogbonna

SV Werder Brema: Zetterer, Gebre Selassie, Ulisses Garcia, Verlaat, Rieckmann, Veljkovic, Gondorf, J.Eggestein, Schmidt, Bargfrede, Johannsson.

Ławka: Drobny (GK), Caldirola, Kainz, Zhang, M.Eggestein.

Widzów: 3,350