West Ham United w końcu zwycięski! Podopieczni Davida Moyesa pokonali w sobotę na London Stadium Watford FC 2:0. Bramki zdobyli Javier Hernández i Marko Arnautović.

Szkocki menedżer wystawił mocny skład na to spotkanie. W ataku zobaczyliśmy będącego w dobrej formie Chicharito i wracającego po kontuzji Marko Arnautovicia. Na lewym wahadle zagrał także Michail Antonio. Za rozgrywanie akcji odpowiedzialny miał być Portugalczyk João Mário. Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Patrice Evra i Jordan Hugill.

Pierwszą dobrą akcję w tym meczu stworzyli sobie goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariappa uderzał piłkę głową, ale czujnie w bramce zachował się Adrián, który obronił ten strzał.

West Ham zagroził w 12 minucie. Po bardzo dobrej indywidualnej akcji Arnautovicia, szansę na zdobycie gola miał João Mário. Portugalczyk uderzył lewą nogą, ale wprost w Karnezisa.

W 32 minucie do siatki głową trafił Chicharito. Meksykanin był jednak na minimalnym spalonym i arbiter słusznie nie uznał tego gola. Chwilę później świetną okazję zmarnował Marko Arnautović.

Do dwóch razy sztuka! Javier Hernandez w 38 minucie w końcu zdobył prawidłowego gola. Bardzo ładnym rajdem lewą stroną popisał się Michail Antonio. Anglik dośrodkował wprost na głowę 29-latka, który głową trafił do siatki. Do przerwy już nic się nie wydarzyło i Młoty schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie to Szerszenie prowadziły grę, a West Ham odgrażał się dobrymi kontrami. Po jednej z nich Marko Arnautović mógł zdobyć gola.

W 72 minucie Chicharito miał dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Jednak albo się zakiwał, albo źle podawał do swojego kolegi z zespołu.

Sześć minut później The Irons postawili kropkę nad i. Aaron Cresswell dośrodkował z lewej strony, obrońcy wybili piłkę, ale ta za chwilę przypadkowo znalazła się przed bramką pod nogami Arniego. Austriak pewnie lewą nogą zdobył gola. Był to idealny powrót napastnika Młotów do gry.

W końcówce meczu na murawie pojawili się Sam Byram, Declan Rice i Jordan Hugill. Zastąpili kolejno João Mário, Marko Arnautovicia i Chicharito.

Do końca meczu nic już wartego odnotowania się nie wydarzyło i West Ham wygrał z Watfordem 2:0!

West Ham: Adrián – Collins, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Noble (C), Kouyaté, Antonio – Joáo Mário (Byram 79) – Arnautović (Rice 83), Chicharito (Hugill 88).